0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Ціна за запитом

Зробити замовлення

Будівництво хаммамів

Будівництво хаммамів

Будівництво хамамів

Хаммам - екзотична лазня, що прийшла до нас зі східних країн. Її основні відмінності: кліматичний режим, що використовуються в оформленні матеріалів та ритуал ширяння. У хамамі корисний мікроклімат.

Головна відмінна риса турецької лазні - Максимально підвищена вологість повітря. Температура за таких умов відчувається набагато сильніше, ніж у сухому просторі. Тому в хамамах вона підтримується в межах 45–60 °C.

Такий мікроклімат корисний і приємний для людини, і в той же час не чинить небезпечного стресового впливу на організм.

Температура в хамамах підтримується за рахунок обігрівальних систем, вбудованих у підлогу, стіни та лавки. Вологість створює спеціальний пристрій - парогенератор . Останній знаходиться за межами лазні і передає пар, що виробляється по трубах всередину парної.

На сайті нашого інтернет-магазину full-pool.com.ua Ви зможете знайти все необхідне обладнання та будівельні матеріали для хаммамів.

Інтер'єр

Натуральний камінь, мозаїка та кераміка – матеріали, які зазвичай використовуються в оформленні хаммамів.

Товсті плити з натурального каміння традиційно застосовуються для створення лавок, на яких лежать або сидять відвідувачі хамаму. Вони плавно і рівномірно передають тепло, будучи посередником між тілом людини та обігрівальною системою, що знаходиться під ними.

Мозаїкою та керамічною плиткою оформляються інші поверхні сучасних східних парних.

У турецької лазні – незвичайний інтер'єр.


Ритуал відвідування хамама

Існує традиційний ритуал приміщення хамаму. У хами часто приходять просто побути в тиші, прогрітися і розслабитися, але за бажання можна пройти традиційний турецький ритуал.

Традиційний ритуал відвідування хаммама:

1 - Розігрів організму

Зайшовши до лазні, відвідувач має звикнути до нової атмосфери: відрегулювати своє дихання та прогріти організм.

2 - Піллінг

Коли організм пропарений, настає черга пілінгу спеціальною рукавицею (кесе) з шорсткою поверхнею з кокосового волокна або натуральної вовни. Під час цієї процедури шкіра м'яко позбавляється від забруднень та старих клітин, відкриваються пори та покращується циркуляція крові.

3 - Мильний масаж

У мішку з бавовни збивається оливкове мило і щільною піною, що вийшла, проводиться мильний масаж. Під час цього етапу змиваються всі видалені при пілінгу шлаки, знімається напруга у м'язах та суглобах.

4 - Масляний масаж

Після прийняття водних процедур настає час розслабляючого масажу, при якому в очищене тіло втираються натуральні олії. Шкіра зволожується, отримує харчування корисними мікроелементами, а тіло та свідомість гранично розслаблюються.

5 - Відпочинок

Завершальний етап - відпочинок, під час якого можна випити чашку чаю або кави, тоді як тіло остигає до звичної температури.


З чого складається хаммам (важливі компоненти)

1. Плити з натурального каменю

Традиційно, для поверхонь, на яких лежить або сидить відвідувач хаммама, використовуються товсті плити з натурального каменю, які плавно і рівномірно передають тепло від систем підігріву — людині.

2. Курна

Спеціальна раковина, в якій змішується гаряча та холодна вода з кранів, розташованих над нею. Воду зачерпують мідними чашами і обливаються, щоб збадьоритися чи очистити поверхню шкіри.

3. Купол

У справжніх турецьких лазнях стеля виконана у вигляді сферичного бані. Це дозволяє пару правильно циркулювати та захищає відвідувачів від крапель конденсату.

4. Скляні двері

У сучасних хамамах використовуються двері із загартованого скла в алюмінієвій рамі. Вони ідеально пристосовані до умов підвищеної вологості.

5. Теплоізоляційні панелі

На етапі будівництва стіни східних лазень обкладаються спеціальними панелями, які не пропускають вологу та зберігають тепло всередині хаммаму.

6. Парогенератор

Пристрій, що створює вологість усередині турецької лазні. У нагрівальному баку, всередині парогенератора вода доводиться до кипіння і пара під тиском подається назовні. Розташовується поза лазні, в сухому приміщенні.

7. Паропровід

Система з армованих пластикових труб, якими пара надходить від парогенератора в приміщення хаммама.

8. Форсунки

Пристрої, якими закінчується паропровід усередині лазні (точки виходу пари). Дозволяє регулювати напрямок пари та ароматизувати повітря (для цього передбачені невеликі облямівки, в які можна додавати арома-олії, що випаровуються при нагріванні форсунки).

9. Опалювальні труби

Поверхні справжнього хаммаму мають бути теплими. Для цього в підлогу, стіни та основу лавок вбудовуються системи підігріву. Вони можуть бути водяними чи електричними.

У невеликих хамамах можливий альтернативний варіант - підігрів пором, що виходить із форсунок.

10. Котел та насос (у разі водяного підігріву)

Пристрої, що надають автономності водяному підігріву лазні. Електричний нагрівальний котел та насос забезпечують циркуляцію води системою труб. Спеціальні регулятори дозволяють задавати окрему температуру для різних поверхонь.

11. Висвітлення

Базове світло створюється точковими світильниками чи світлодіодними стрічками. Останні здатні змінювати кольори та програми роботи.

12. Мозаїка

У традиційних хамамах, купол та верхні частини стін покриті штукатуркою. Але в сучасних східних лазнях всі поверхні, крім тих, на яких сидить або лежить відвідувач, для краси оформляються мозаїкою або плиткою.

13. Система вентиляції

Для того щоб видалити зайву вологу після використання парної і забезпечити циркуляції свіжого повітря під час ширяння, в хамам монтується система вентиляції. Вона буває активна та припливна.


Вимоги до приміщення (де можна збудувати хамам)

Для того, щоб ви заздалегідь могли оцінити обсяг підготовчих робіт і зрозуміли, чи підходить обрана площа для будівництва хаммама, нижче перераховані базові вимоги до приміщення.

Висота стелі

Зазвичай, стеля в хаммаме має форму купола. Для його монтажу доступна висота приміщення має бути не менше 2,6 м.

Коли такої висоти немає, споруджується альтернатива — склепінна стеля. Мінімальна висота для такого рішення – 2 м.

Технічне приміщення

Поряд з хаммамом має знаходитись приміщення, де буде організована апаратна. У ній буде встановлено парогенератор та інше обладнання для лазні.

Апаратна повинна розташовуватись у радіусі кількох метрів від хаммама. Необхідна площа – не менше 2-х кв. м. Усередині повинна підтримуватися кімнатна температура та нормальна вологість повітря. Технічне приміщення має плануватися так, щоб виключити можливість випадкового контакту з апаратурою.

Комунікації

До апаратної хаммама необхідно підвести холодну воду та електрику. Турецька лазня об'ємом від 10 куб. м. у більшості випадків потребує трифазного живлення.

Якщо у проекті хаммама передбачена вентиляція або водяне опалення від загального контуру будівлі, необхідно подбати про підведення відповідних комунікацій.

Всередину хаммама необхідно підвести каналізацію. Якщо проект передбачає душову стійку або курну, всередину лазні необхідно підвести гарячу і холодну воду.

Стіни

Стіни лазні можуть бути виконані з червоної цеглини або бетону. Достатня товщина стіни – ширина однієї цегли. Гіпсокартонні перекриття не підходять для будівництва хаммаму.

Ширина дверного отвору повинна становити 2 м. Двері хаммама відкриваються назовні, тому потрібно подбати, щоб їй нічого не заважало.

Хаммам у квартирі?

Хаммам, на відміну саун і російських лазень, не становить ніякої пожежної небезпеки, т.к. Зазвичай температура всередині вбирається у 55 °C.

Однак у законах та нормативних актах не прописано однозначної заборони або дозволу на будівництво хамамів у багатоквартирних будинках. Тому, щоб уникнути непередбачених ситуацій, ми радимо отримати дозвіл у компетентній інстанції, перш ніж будувати.

Уповноважений державний орган, до якого варто звернутись із цього питання — БТІ.