0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Ціна за запитом

Зробити замовлення

Димарі для газових котлів

Димарі для газових котлів

Купити Димарі для газових котлів

Якщо для опалення в будинку вибрано газ, слід подбати про відведення продуктів горіння. Це означає, що потрібно вибрати та правильно встановити димар для газового котла. Дотримання норм і правил у цьому питанні категорично не можна нехтувати, оскільки це може поставити під питання не лише здоров'я, а й життя мешканців будинку.

Димарі для відведення продуктів згоряння газу повинні безперешкодно відводити димовий газ та мінімізувати можливість відкладення сажі на внутрішніх стінках.

Навіщо взагалі потрібний димар?

Один з найнебезпечніших продуктів, що утворюються за практично всіх видів горіння — чадний газ. Це підступна та дуже небезпечна речовина, вдихання якої загрожує важкими формами отруєння. При роботі газового котла в процесі згоряння палива, крім інших продуктів горіння, утворюється чадний газ. Якщо димохід, що відводить продукти горіння, встановлено неправильно або пошкоджено, це може призвести до отруєння.

Підбір матеріалів для конструкції димоходу

Гази, що виводяться через димар котла, що працює на цьому паливі, мають невелику температуру — близько 150⁰, тому й вимоги до матеріалу димовідводу дещо інші. При його згорянні утворюється пара з домішкою вуглекислого газу - речовини нейтральні, що не сприяють виникненню руйнівних процесів, але, крім них, у продуктах згоряння є і агресивна сірчана кислота.

При влаштуванні газового опалення заміського будинку та димоходу для газового котла слід використовувати тільки дуже міцні матеріали, стійкі до впливу багатьох зовнішніх факторів. Вони повинні бути вогнестійкими, здатними контактувати з вологою та кислотами, що виділяються при згорянні газу і осідають на стінках димоходу у вигляді конденсату.

При виборі матеріалу необхідно звернути увагу на такий параметр, як газопроникність. Він має бути нульовим. Крім того, матеріал повинен бути не надто важким, оскільки така конструкція створює додаткове навантаження на стіни та фундамент будинку.

Домовласники все частіше зупиняють вибір на легких трубах із кислотостійкої нержавіючої сталі, використовують фуранфлекс, захисні рукави, керамічні модулі.

Димар з нержавіючої сталі

Легка вага димохідної конструкції з нержавіючої сталі дозволяє виконати монтаж своїми силами. Тим більше, що встановлення такого димоходу не надто складне, оскільки окремі елементи конструкції продаються у вигляді готових модулів.

Оцинкована сталь з відведенням продуктів горіння справляється набагато гірше, ніж нержавіюча сталь. Вологі та гарячі випари з підвищеною кислотністю швидко руйнують цей матеріал. Оцинкований димар доведеться замінити вже за п'ять років.

Керамічні димарі

Вони відрізняються винятково високим терміном експлуатації - вони можуть прослужити до 30 років. Особливо популярні та зручні моделі європейського виробництва із зовнішнім контуром зі сталі.

Технічний термін "керамічний димар" є визначенням тришарової системи, зовнішня частина якого виконана оболонкою з керамізитобетону, внутрішня - це керамічний канал. Між оболонкою та каналом прокладено мінераловатну ізоляцію.

Але цей варіант має й низку серйозних недоліків:

Висока вага конструкції, яку слід співвіднести з несучою здатністю фундаменту та стін будинку.

Підвищені вимоги до монтажу. Вважається, що для отримання максимальної тяги керамічний димар повинен бути розташований вертикально, а така конфігурація зручна далеко не скрізь.

Коаксіальний димар

Коаксіальний димовідвід - вибір високоефективний, сучасний, але дорогий. Конструкція такого димаря представляє дві труби, вкладені одна в одну. По внутрішній трубі відводяться продукти горіння, а зовнішня призначена для підведення повітря.

Схема монтажу коаксіального димоходу у горизонтальному виконанні. Ця конструкція є універсальною. Вона складається з кількох частин вкладених одна в одну. Утримуються окремі елементи завдяки наявності спеціальних перемичок

Поставляється коаксіальний димар також у вигляді модулів, що полегшує його складання та встановлення. Ще одна перевага – підвищений рівень безпеки. Це, звичайно, якщо в процесі установки дотримувалися норм монтажу коаксіального димоходу та будівельних правил.

Коаксіальні димохідні конструкції мають високу ефективність, безпечні і відносно прості в монтажі. Вони підходять для відведення продуктів горіння газових опалювальних агрегатів.

Цегельний димар

Це не найкращий варіант для газового казана. Масивна конструкція зазвичай не відрізняється гарною тягою, важить надто багато, а служить недовго. Чистити такий димохід потрібно часто, на його поверхні накопичується багато конденсату, тому термін експлуатації при використанні з газовим обладнанням невеликий.

Канал із цегли небезпечний ще й тим, що через нерівність внутрішніх стінок при низькій зовнішній температурі може виявитися ефект зворотної тяги або утворитися водяна пробка, що призведе до припинення процесу горіння.

При облаштуванні цегляного димаря рекомендується виконати його гільзування: всередину корпусу з цегляної кладки вставляється спеціальний сталевий вкладиш-гільза, гладкі стінки якого сприяють відведенню продуктів горіння та перешкоджають накопиченню відкладень.

Але якщо в будинку вже є старий димар з цегли, його можна використовувати. Всередину конструкції вставляють спеціальний вкладиш із нержавіючої сталі, а цегляна кладка стає захисним футляром. Зрозуміло, діаметр вкладиша та її конфігурація повинні відповідати нормам, описаним вище.

Димарі з азбоцементних труб

Такі конструкції трапляються досить рідко. Їх витісняють ефективніші матеріали. Якщо купити порівняно недорогу азбоцементну трубу, то монтаж її ускладнюється тим, що вона має велику масу і повинна займати вертикальне положення.

Матеріал гігроскопічний і вбирає конденсат, що виникає при виході нагрітих газів. Наслідком його перегріву може стати вибух чи спалах.

Через свої недоліки облаштування такого варіанту суворо не рекомендується. Це бюджетно, звісно, але хіба ваше здоров'я можна оцінити грошима? Термін експлуатації азбоцементного димаря не перевищує п'яти років.

Усі варіанти димоходів для газового обладнання рекомендовано влаштовувати підсилювачами тяги.

 

Вибір димоходу в залежності від типу котла

Газові котли укомплектовують однією із двох видів камер згоряння: відкритою або закритою. Зовні опалювальні агрегати нічим не відрізняються, але принцип роботи у них різний. Вибір конструкції димаря здійснюється залежно від типу камери згоряння.

Виробники поставляють ринку безліч моделей газових котлів. При виборі агрегату для обігріву житла потрібно вирішити, що більше підходить для конкретного будинку - пальник відкритого або закритого типу. Незнання цих тонкощів можуть створити проблеми під час експлуатації

Розташування димаря також необхідно визначити заздалегідь. Він може бути як внутрішнім, і виносним. У проектах нових будинків зазвичай передбачено монтаж внутрішніх димоходів. Коли на газове опалення переводять старі будинки, влаштовують димар.

Димар для котла з пальником відкритого типу

Простіший пристрій має відкриту камеру. Вона складається з власне пальника та змійовика, розташованого під нею. Останній складається з тонких трубок, якими циркулює теплоносій. Працює пристрій тільки тоді, коли є повітря, тому пальник називають атмосферним.

Повітря такий котел отримує з приміщення, де він встановлений, хоча є моделі, які монтують на стіну і роблять у ній повітрозабірний отвір.

Настінний котел

Настінний казан не шумить під час роботи. Деталі, що входять до його конструкції практично не схильні до зносу. Техобслуговування гранично просте — перевірка запалювання, але щодо витрати палива ці котли не можна назвати економічними.

Для гарної роботи котла з відкритою камерою потрібна труба, що виходить назовні і відмінна тяга, що виникає при русі повітря димовідвідним каналом. Агрегат добре підходить, коли потрібно опалити будинок великої площі, розташований за межею міста.

Існує 2 варіанти рішень:

Максимально пряму трубу, що розташована горизонтально, проводять крізь стіну, а зовні направляють її вгору вздовж стіни до потрібної висоти. Такий варіант димаря називають зовнішнім.

Від казана трубу тягнуть нагору. Вона має пройти через перекриття та вийти над поверхнею покрівлі. У такому димарі допустимо зробити 2 вигини по 45⁰.

У виконанні простіше перший варіант, але потрібно якісне утеплення. Це зменшить кількість конденсату, але позбавить його повністю. На виході обов'язково потрібен конденсатозбірник та трійник.

Застосування другого варіанта ускладнюється тим, що димар проходить перекриття та покрівельний пиріг. Тому в цих місцях, відповідно до вимог пожежобезпеки, знадобиться монтаж стельово-прохідних вузлів.

Прохідний вузол

Заводський прохідний вузол. Його встановлюють, попередньо виконав теплоізоляцію з фольгованої базальтової вати, що витримує температуру вище 150⁰. Якщо знехтувати цією вимогою, матеріал спечеться і втратить свої теплоізоляційні властивості.

Існують такі терміни, як монтаж димаря «по диму» та «по конденсату». Складання по першому способу здійснюють при влаштуванні внутрішнього димаря, а по другому - коли зводять зовнішній димар.

У першому випадку вже встановлений нижній елемент вставляють у верхній, що запобігає просоченню газів приміщення. У другому роблять все навпаки.

Способи встановлення

Складання димаря «по конденсату» не дасть волозі проникнути в шар, що утеплює, отже, запобігає корозії труби. Майстри пічної справи радять збирати димар за 3 — комбінованим варіантом: «по диму» горизонтальні ділянки, а «по конденсату» ті, що проходять через горище чи приміщення другого поверху, які не опалюються

Якщо труба виведена на 2-й житловий поверх, її потрібно привести в естетичний вигляд. Для цього застосовують спеціальні екрани, які кріплять саморізами до підлоги. Коли димар виходить на горище, ніяких додаткових робіт виконувати не потрібно.

Димарі для турбованих котлів

Котли з дутьовим пальником називають турбованими. Це більш прогресивна конструкція з примусовим нагнітанням кисню, а закриту камеру з розташованою в ній форсункою. Повітря надходить від встановленого ззовні вентилятора через особливий канал.

Нагрівальний блок має подвійні стінки, між якими знаходиться вода. Рідина нагрівається, коли горить газ, а продукти горіння нагнітач витісняє димовідвід.

Коаксіальний димар

У класичному розумінні димар як такий відсутній - трубу просто просто виводять на вулицю, хоча деякі розміщують її в атмосферному димарі.

До турбованого котла підходить коаксіальний димар. По одній з його труб видаляються відпрацьовані гази на відстань до 3 м, а по іншій здійснюється приплив повітря, необхідного для горіння.

У плані екології такий агрегат безпечніший, процес горіння контролює автоматика для газових котлів. Паливо у ньому згоряє майже на 100%. Коефіцієнт корисної дії більший через те, що вода контактує зі стінками камери.

Можливе застосування коротких горизонтальних димарів. В результаті використання подвійної труби повітря, що надходить з вулиці, нагрівається за рахунок віддачі тепла вихлопними газами.

Специфіка облаштування димоходу для двох казанів

Кожен пристрій, який використовує газ як паливо, повинен мати індивідуальний димар. У разі гострої необхідності, як виняток, допустимо підключення 2 одиниць, одночасно працюючого, газоспоживаючого обладнання. Головна умова - дотриматися між точками врізання труб у димар дистанцію мінімум 0,7 м.

Якщо в будинку є не тільки газовий котел, але й інша опалювальна або водонагрівальна техніка, слід враховувати такі норми:

До одного димаря можна підключати не більше двох таких пристроїв, розташованих на одному поверсі або на різних поверхах.

При цьому отвори для відведення продуктів горіння для цих пристроїв повинні знаходитись на різних рівнях.

Входи в димар повинен розділяти відстань 50 см або більше.

Введення продуктів горіння від двох пристроїв на одному рівні допускається лише за наявності спеціальної розсікаючої вставки всередині димаря.

При цьому висота розташування паралельних вводів у димар, з розсікачем, повинна бути не менше одного метра.

Звичайно, зведення кількох димарів обійдеться дорожче, ніж тільки однієї конструкції, але не варто нехтувати вимогами будівельних норм та правил безпеки заради сумнівної економії.

Вимоги до димоходу для газового казана

Будівельними нормативами допускається варіант підключення двох опалювальних агрегатів до одного димохідного каналу. У таких випадках влаштовується розсікання товщиною 12 см на висоті 1 м від нижньої точки з'єднання труб

При створенні димаря не слід використовувати матеріали з низькою щільністю та високою пористістю, якою відрізняються піно- та шлакобетонні блоки. Димар не повинен проходити через житлові приміщення.

Не допускається встановлення таких конструкцій також на закритих лоджіях або балконах. У всіх приміщеннях, де є димар, необхідно організувати правильне вентилювання.

Попередні розрахунки параметрів димаря

Підбір димаря слід починати тільки після покупки котла, інакше неможливо підібрати його перетин та розрахувати габарити. За формою найкращим є круглий переріз, хоча допустимо і прямокутник.

Орієнтовний список конструктивних елементів димоходу:

перехідник, що з'єднує патрубок казана з димохідною конструкцією;

трійник з ревізійним отвором та штуцером, призначеним для збору конденсату;

хомути для з'єднання окремих елементів димоходу;

кронштейни та інші елементи кріплення;

конічний наконечник;

телескопічні труби;

відводи;

прохідний патрубок і т.п.

Слід пам'ятати, що відводи рекомендується встановлювати на відстані не більше двох метрів від патрубка газового котла. Це дозволить забезпечити максимально ефективну тягу.

Чому варто купити димар для котла у Полтаві в Full-pool 

      Вигідно купити   димар для котла ви зможете на сайті нашого інтернет магазину full-pool.com.ua , який займається продажем різноманітних аксесуарів для басейнів та комплектуючих. Купуючи димар для котла онлайн в Full-pool у Полтаві ви отримаєте високоякісний товар від офіційних брендів. У каталозі продукції на нашому сайті ви зможете знайти величезний вибір виробників та множинний асортимент обладнання для басейнів з можливістю доставки до будь-якої точки Полтави та  України.

Для того, щоб зробити замовлення обладнання для басейну, у нас вам потрібно буде натиснути всього кілька кнопок, а наші кваліфіковані співробітники обов'язково зв'яжуться з вами, щоб уточнити всі деталі та допомогти оформити замовлення та доставку.

 

Наш інтернет-магазин full-pool.com.ua гарантує вам широкий асортимент продукції, високу якість та найдоступніші ціни!